Kiedy rozpoczyna i kończy się pielgrzymka?

Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą św. o godz. 6.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41 w Warszawie, a kończy 14 sierpnia br. Nawiedzeniem Cudownego Obrazu. Bezpośrednio po wyjściu z kaplicy należy odebrać bagaż złożony na posesji przy ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 6 w Częstochowie.

Nie zapewniamy noclegu w Częstochowie.

Czy mogę dołączyć w czasie trwania pielgrzymki?

Jest możliwość dołączenia na trasie w trakcie pielgrzymki. Należy zgłosić się do samochodu Kwatera Główna, która dyżuruje na każdym postoju większym postoju (Msze Święte).

 

Czy osoba niepełnosprawna musi mieć opiekuna?

Każda osoba niepełnosprawna, która chce wziąć udział w pielgrzymce musi wskazać opiekuna, z którym będzie pielgrzymować. Jest to warunek zapisu na pielgrzymkę.

Co mam ze sobą zabrać.?

Zabieramy ze sobą:

w torbie podróżnej lub plecaku oddawanym na samochód: śpiwór, namiot, przybory toaletowe, latarkę, małą  miskę – najlepiej składaną, ubranie (bawełnianą bieliznę osobistą, sweter, kurtkę, skarpety (na każdy dzień) pochłaniające wilgoć, zapasowe obuwie, żywność trwałą, środki opatrunkowe. Nie zabieramy ze sobą cennych rzeczy.
w małym plecaku zabieranym ze sobą na tras : dokumenty osobiste, Karę Pielgrzyma, zażywane leki i środki wzmacniające, witaminy itp.., środki opatrunkowe i higieniczne, prowiant na dany dzień, nakrycie głowy, krem z filtrem przeciwsłonecznym, płaszcz przeciwdeszczowy, różaniec, modlitewnik itp.

Bagaż (jednoelementowy, max. 15 kg) oddajemy zawsze na samochód bagażowy swojej grupy. Bagaż powinien być oznaczony, w widocznym miejscu, w sposób umożliwiający identyfikacje. Nie wolno umieszczać w bagażu przedmiotów niebezpiecznych (np. butli gazowych i środków łatwopalnych, szklanych i ostrych niezabezpieczonych przedmiotów)

Czy wszyscy pielgrzymi śpią w jednej miejscowości?

Nie!!! Pielgrzymka podzielona jest na 4 grupy i i bardzo często bywa tak, że śpimy w kilku pobliskich miejscowościach. Dlatego tak ważne jest, aby bagaż zdawać na właściwie oznaczony samochód bagażowy i pielgrzymować w swojej grupie, którą wybraliśmy przy zapisie.

 

Kiedy mogę zdać bagaż?

Bagaże (torby, plecaki i namioty) można zdawać do oznaczonych kolorami i nazwami samochodów bagażowych:

– 4 sierpnia po południu od około 17:30 do godzin wieczornych,

– 5 sierpnia przed godziną 6:00 do wyjścia pielgrzymki (g.7.30)

Pamiętaj, zdaj bagaż na odpowiedni samochód bagażowy!!!

Jakimi drogami przebiegać będzie pielgrzymka?

Idziemy trasą całkowicie dostosowaną do potrzeb pątników poruszających się na wózkach inwalidzkich, dla rodzin, które korzystają z wózków dziecięcych. Są to drogi asfaltowe. Należy zatem zwrócić uwagę na przejeżdżające pojazdy oraz respektować polecenia porządkowych. Jest to szczególnie istotne na bardziej ruchliwych drogach, na które pielgrzymka kilkakrotnie trafia.

 

Czy zabieramy namioty, śpiwór i karimatę

Każdy pątnik zabiera ze sobą śpiwór i karimatę. Pierwszeństwo noclegu u gospodarzy mają osoby niepełnosprawne z opiekunami. Pozostałe osoby prosimy o korzystanie z namiotów zabieranie namiotów. Noclegi są zawsze oddzielne dla sióstr i braci (za wyjątkiem rodzin).

 

Czy mogę zabrać rower?

Nie!!! Ze względu na bezpieczeństwo uczestników pielgrzymki obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania rowerów (jednośladów) , jedyny wyjątek stanowią rowery trójkołowe, z których korzystają osoby niepełnosprawne.